Dlaczego warto kupować dziecku kolorowanki?

Kolorowanki dla dzieci są przedmiotem, z którym każdy z nas miał kiedyś kontakt. Większość dorosłych dziś osób sama posiadała kolorowanki w dzieciństwie i spędzała nad nimi długie godziny. W dorosłym życiu często napotykamy się na kolorowanki w sklepach papierniczych czy w sklepach z książkami, zwłaszcza wtedy, gdy szukamy czegoś dla dzieci. Nie da się ukryć, że zróżnicowanie kolorowanek jest znacznie większe niż w czasach, kiedy sami byliśmy dziećmi.

Rodzaje kolorowanek dla dzieci

Obecnie oferta kolorowanek na rynku jest naprawdę szeroka, dzięki czemu bez problemu można znaleźć kolorowanki dostosowane do wieku i umiejętności konkretnego dziecka. W przypadku najmłodszych dzieci idealnie sprawdzą się kolorowanki wodne, w przypadku których wystarczy po prostu pomalować kartki pędzelkiem zamoczonym w wodzie, żeby wyczarować kolorowe obrazki. Inną odmianą wodnych kolorowanek są również kolorowanki ze specjalnym mazakiem. W tym przypadku wystarczy nalać do pisaka trochę wody, a następnie malować tym pisakiem po białych polach w kolorowance, żeby obrazki zyskały kolory. Dużą zaletą tego typu kolorowanek jest to, że są wielorazowe – po wyschnięciu kolory znikają i można od nowa przystąpić do kolorowania. Kolorowanki wodne nie wymagają żadnych specjalnych umiejętności, a obrazki zawsze wychodzą idealnie, dlatego kolorowanki te bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku najmłodszych dzieci. 

Starszym dzieciom można już spokojnie sprezentować standardowe kolorowanki, które wymagają kolorowania obrazków przy pomocy kredek lub mazaków. Duży wybór kolorowanek sprawia, że z łatwością można znaleźć książeczkę z obrazkami w takiej tematyce, która interesuje dane dziecko. Niezależnie od tego czy dziecko ma ochotę kolorować pojazdy, postacie z bajek czy dinozaury, to z pewnością uda się znaleźć kolorowankę, która wpisze się w jego gusta. 

Zalety kolorowanek dla dzieci

Kolorowanki dla dzieci bożege narodzenie często są niedoceniane przez rodziców, mimo że posiadają wiele zalet. Przede wszystkim kolorowanie obrazków uczy dzieci cierpliwości i skupienia. Nie wystarczy byle jak pomalować obrazek kredkami, żeby końcowy efekt zachwycał. Trzeba to zrobić dokładnie i powoli, co często wymaga trochę czasu. Dodatkowo kolorowanie obrazków uczy poprawnego trzymania kredki, poprawia koordynację oko-ręka oraz usprawnia rękę, dzięki czemu przygotowuje ją do późniejszej nauki pisania. 

Kolorowanki dla dzieci to najczęściej niewielkie i niedrogie książeczki, a mimo to mogą być idealnym prezentem dla dziecka. Nie tylko pozwolą mu miło i kreatywnie spędzić czas i zapewnią rozrywkę na długie godziny, ale jednocześnie pomogą mu w doskonaleniu zdolności motorycznych i będą rozwijać jego wyobraźnię.