Kreatywne kolorowanki dla dzieci – co warto wiedzieć?

Klasyczna wersja kolorowanek dla dzieci to najczęściej cieniutka książeczka czy broszurka wypełniona czarnymi konturami różnych rysunków. Pozwala na pokolorowanie, nadanie obrazkom nowego wyrazu. Jednak na rynku wydawniczym obejmującym Kolorowanki dla dzieciw przedszkolu można znaleźć także wiele innych propozycji, które także są kolorowankami, ale dostarczają szereg dodatkowych możliwości. Jakich? Sprawdź poniżej.

Kreatywna zabawa z kolorowankami jest możliwa!

Kolorowanki dla dzieci mogą być publikacjami z wieloma dodatkami, pomysłami na niestandardowe twórcze działania. W końcu do rysunku można dorysować swoją część, zamiast kredek użyć farbek czy papieru kolorowego, a część wyciąć, zagiąć, skleić i stworzyć coś trójwymiarowego. Takie eksperymenty bardzo rozwijają kreatywność dziecka, a jednocześnie ćwiczą logiczne myślenie, zdolności manualne, cierpliwość i precyzję. Oczywiście można tak zwykle postąpić również z klasyczną kolorowanką, ale specjalne wydania pomagają w tworzeniu niebanalnych projektów.

Zadania aktywizujące w dziecięcych kolorowankach

Książeczki z kolorowankami mogą też zawierać teksty, przykładowo wierszyki oraz różne zadania, polecenia dla dzieci także rozwijające kreatywność oraz inne zdolności. W zależności od wieku mogą one pomóc na przykład w:

– nazywaniu kolorów, kształtów, zwierząt etc.,

– nauce liczenia,

– nauce czytania,

– podstawach nauki pisania.

Taka wartość edukacyjna z pozoru prostych kolorowanek dla dzieci jest nie do przecenienia, zachęca dzieci już od małego do stałego rozwoju i podejmowania nowych wyzwań.

Wielkie księgi kolorowanek dla małych miłośników

Te dzieci, które uwielbiają kolorować i mogą spędzać długie godziny na tej czynności, z pewnością docenią publikacje takie jak wielkie księgi z kolorowankami. Dostępne w różnej formie pozwalają na twórcze działania i stałe ćwiczenie umiejętności na różnorodnych obrazkach. Mogą być związane z konkretnym tematem, albo też po prostu światem dziecka. Często w zestawie znajdują się naklejki, które mogą stać się formą nagrody za dobrze wykonaną pracę.