Nowa dieta antyrakowa

Dieta przeciwrakowa jest specyficznym typem diety. Może być ona stosowana zarówno w zwalczaniu komórek nowotworowych, jak i w zapobieganiu ich powstawania. Wystarczy poznać kilka głównych zasad jadłospisu, a następnie wcielić je w życie.

Zdaniem amerykańskich naukowców podstawowym pokarmem komórek nowotworowych jest cukier. Jak się okazuje, to właśnie on decyduje o złośliwości tkanek rakowych. Odkrycie to pozwoliło na dokładne poznanie, w jaki sposób przebiegają procesy metabolizmu w komórkach nowotworowych. Komórki te nie spalają cukru, a jedynie zamieniają go w kwas mlekowy. Kwas ten hamuje działanie układu odpornościowego, a im więcej kwasu mlekowego produkuje określony rodzaj nowotworu, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się przerzutów.

W leczeniu chorób nowotworowych bardzo ważne znaczenie ma odpowiednie połączenie terapii ze zmianą stylu odżywiania się. W ten sposób można skutecznie zmniejszyć podaż glukozy, w skutek czego komórki rakowe nie będą się rozrastać. Taka dieta przy raku trzustki, żołądka, prostaty wydaje się przynosić dobre rezultaty. W wyniku braku glukozy komórka nowotworowa w rzeczywistości umiera.

Nasza dieta na ogół opiera się na tłuszczu, białkach oraz węglowodanach. Do cukrów w naszym organizmie rozkładane są głównie węglowodany, więc jak łatwo się domyślić, należy je z diety wyeliminować. Większość cukrów to cukry proste (glukoza, fruktoza), ale występują także cukry złożone (na przykład skrobia). Dostarczanie tych substancji powoduje wzrost stężenia cukru we krwi, a to z kolei jest doskonałym źródłem energii dla tkanek rakowych. Z uwagi na wysoką zawartość cukrów w diecie antyrakowej zabronione jest spożywanie produktów bogatych w węglowodany: ziemniaków, pieczywa oraz środków słodzących.

Nowa dieta przeciwrakowa opiera się także na olejach roślinnych. Najlepsze są przede wszystkim te, które otrzymywane są w procesie tłoczenia na zimno. Takie oleje zawierają w swoim składzie cenne kwasy omega – 3. Takie produkty powinny być jednak stosowane tylko i wyłącznie na zimno. Ich podgrzewanie nie jest wskazane. Można też sięgnąć po olej rzepakowy lub oliwę z oliwek. Należy spożywać 0,5 ml mieszanki olejów na jeden kilogram masy ciała dziennie.

W diecie antynowotworowej bardzo duże znaczenie ma zdrowe żywienie. Należy więc zadbać o to, by nie przekraczać dziennej zalecanej dawki węglowodanów, a powszechnie jadane przez nas ziemniaki zastępować innymi warzywami. Ograniczmy ponadto sycące dodatki, takie jak makaron, ryż oraz chleb.

Polecane:

ravestin promocja I lutenea gdzie kupić I artroser opinie negatywne I calminax opinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *