Profilaktyka w miażdżycy

miażdżyca - co to jest

Profilaktyka jest wysoce istotna w każdej chorobie. Szczególne miejsce zajmuje w miażdżycy tętnic, która w wielu przypadkach rozwija się wiele lat, czasami nawet niepostrzeżenie. Nie zawsze daje wyraźne sygnały. Choroba ma związek z nieprawidłowościami w obrąbie serca i całości układu krążenia. Zawał serca, udar nie dają wcześniej sygnałów ostrzegawczych, pojawiają się nagle i niespodziewanie. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możliwe jest zapobieganie zmianom, będących następstwem miażdżycy. Mimo, że obecność cholesterolu w organizmie jest potrzebna, to jego zawyżony poziom zagraża zdrowiu i życiu człowieka. W utrzymaniu właściwego poziomu cholesterolu pomaga często Ravestin. Producent w najlepszy sposób połączył potrzebne składniki w jedną kapsułkę.

Wśród przyczyn, które leżą u podstaw zachorowalności na miażdżycę znajdują się czynniki, które są zależne od człowieka, oraz te, na które nie ma się najmniejszego wpływu. Do pierwszej grupy zalicza się niewłaściwą dietą, otyłość, palenie papierosów, podwyższone ciśnienie, mała aktywność fizyczna, podwyższony poziom złego cholesterolu. Przyczyny, które nie są zależne od chorego to przede wszystkim wiek i obciążenia rodzinne. Czasami skłonności zachorowania na miażdżycę dziedziczy się po przodkach. Nic nie można na to poradzić. Jeżeli chodzi o wiek, najczęściej chorują mężczyźni po 45 roku życia, a w przypadku kobiet, tych które przekroczyły 55 lat.

By zneutralizować dokuczliwe objawy choroby warto postawić na Ravestin. Ceneo – wyszukiwarka ta pozwoli na znalezienie produktu w jak najbardziej korzystnej cenie, która będzie jak najmniej odczuwalna.

Istnieją sposoby, dzięki którym ryzyko zachorowania może ulec zmniejszeniu. Zalicza się do nich suplementację, oraz zmiany codziennych nawyków. Zaleca się całkowite rzucenie palenia papierosów, nawet tych elektrycznych. Szkodliwe jest również palenie bierne. Głównymi składnikami codziennego menu powinny być produkty pełnoziarniste, warzywa, owoce i ryby. Aktywność fizyczna przez 1,5 godziny dziennie będzie miała również zbawienny wpływ na zdrowie. Wysoce istotne jest także utrzymanie niskiego ciśnienia krwi oraz cholesterolu. Do tego wszystkiego należy również dołączyć właściwą suplementację.

Suplementem o szerokim spektrum działania jest Ravestin. Sprzedaż odbywa się głównie przez Internet, jednak można również poszukać preparatu w stacjonarnych aptekach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *