Przepisy diety chroniącej przed nowotworem

Dieta, która ochroni nas przed nowotworem powinna opierać się na kilku ważnych zasadach. Szczególnie ważna jest umiejętność dobierania pokarmów, które muszą zawierać w swoim składzie najważniejsze składniki odżywcze. Dieta wielu osób opiera się w głównej mierze na białkach, tłuszczach oraz węglowodanach. Dieta przeciwrakowa dopuszcza natomiast stosowanie tylko niektórych produktów.

By móc skutecznie chronić się przed nowotworami, na pewno powinna nas zainteresować tabela produktów w diecie antynowotworowej. Znajdziemy w niej wykaz najzdrowszych pokarmów, na bazie których będziemy mogli komponować swoje codzienne posiłki.

Pierwszym ważnym daniem jest śniadanie. Na ogół wiele osób nie wyobraża sobie śniadania bez dodatku chleba. Tymczasem przechodząc na dietę przeciwrakową, należy nauczyć się zastępować pieczywo (zwłaszcza to jasne) innymi produktami. Śniadanie w diecie antynowotworowej może się opierać na pieczywie proteinowym lub bezglutenowym. Obecnie takie rodzaje chleba można już bez większych problemów dostać w sklepach.

Przykładowe przepisy na śniadanie w diecie nowotworowej to: kanapki z jajkiem i serkiem pomidorowym, kanapki z pastą z awokado, omlet ze szpinakiem, jajecznica z ziołami, twarożek z papryką lub świeży serek z awokado.

Ważnym posiłkiem w ciągu dnia jest także obiad, z którego nie należy rezygnować. Na obiad bardzo często w wielu domach serwuje się mięso z dodatkiem ziemniaków lub makaronu. Tymczasem produkty te dostarczają do organizmu sporych ilości węglowodanów, które następnie rozkładają się na cukry. A jak wiadomo, to właśnie cukier jest podstawowym składnikiem odżywczym dla komórek rakowych.

Zdrowy i pełnowartościowy obiad w diecie przeciwrakowej można przygotować chociażby na bazie warzyw z dodatkiem mieszanki olejów (należy wybierać głównie te, które zostały tłoczone na zimno). Przykładowe przepisy na obiad w diecie chroniącej przed nowotworem to: duszone warzywa z patelni, placki z pasternaku, naleśniki z rukolą, kapusta włoska z boczniakami, omlet z krabami, kapusta z wędzonym łososiem lub kotlety jagnięce z bakłażanem.

W diecie antynowotworowej należy także szczególną uwagę zwrócić na napoje. Najlepiej sięgać po wodę, niesłodzoną herbatę oraz kawę bezkofeinową. Dozwolone jest także wypijanie wody z dodatkiem soków owocowych (ale soki takie nie powinny zawierać w swoim składzie cukrów) oraz warzywnych. Miłośnikom piwa z kolei można polecić cierpkie piwa jęczmienne zamiast pszenicznych, gdyż zawierają znacznie mniej węglowodanów.

Przeczytaj więcej:

ravestin cholesterol I lutenea na oczy I artroser skład I calminax dawkowanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *